Rijád (Saúdská Arábie)

Prof. Alois Musil in the Middle East
Rijád 2015
Rijád, Saúdská Arábie (13. 5.–18. 5. 2015)


Výstava Musilových fotografií se uskutečnila v rezidenci velvyslance ČR v saúdskoarabském Rijádu. Výstava, na které se podílí ASAM, FAMU a MZV, bude pokračovat v Džiddě a dále v Bahrajnu. Výstavní projekt se koná pod záštitou ministra zahraničí ČR.

Inaugurace výstavy byla součástí Českého večera, který připravil tým ZÚ Rijád jako svou nejvýznamnější kulturní prezentaci v první polovině roku v rámci projektu Europe Month in Saudi Arabia 2015 a k 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi ČR a Saúdskou Arábií. Významnou součástí večera byl koncert Beskydského tria, které představilo autentické zpracování folklórního materiálu oblasti Moravskoslezských Beskyd s vazbou na dobu, v níž žil a pracoval A. Musil. Českého večera se zúčastnilo 120 hostů, včetně zástupců královské rodiny, saúdských institucí, diplomatického sboru a přátel české kultury.

Pět Musilových fotografií bylo navíc součástí výstavy EU na zahájení Evropského měsíce (7. 5. 2015), z nichž jedna byla použita do informační brožury (níže, s. 3 a 7).

Brochure Europe Month 2015 (PDF 1,5 MB)

Vytisknout